FXConverter – BlackBerry için para birimi dönüştürücü

Hatırlarsanız WorldMate Live programının tanıtımında yazılımın içinde bir de para birimi dönüştürücü olduğunu yazmıştım. WorldMate Live’daki bu döviz hesaplayıcısında güncel oranları almak için “update” ile güncelleme yapmanız gerekiyor. Ancak işiniz gereği sürekli güncel oranlara ihtiyacınız varsa sürekli güncel daha profesyonel bir yazılıma ihtiyacınız var. Bu noktada Oanda tarafından ücretsiz olarak BlackBerry kullanıcılarına sunulan FXConverter isimli küçük program son derece işinize yarayacaktır.

Programı http://m.fxconverter.com/ adresinden indirerek BlackBerry’nize kurabilirsiniz. Kurulumdan sonra programın simgesi Ana Menünüzde belirecektir:

BlackBerry FX Converter Ana Menü Simgesi

Program açılırken hemen uluslararası oranları güncelliyor. Kurulumdan sonraki ilk açılışta ise Kanada/Amerikan Doları paritesini veriyor:

BlackBerry FXConverter İlk Açılış

İztopunu kullanarak para birimlerinin üzerine gelip tıkladığınızda ise aşağıdaki ekran açılıyor ve istediğiniz para birimini seçmeniz sağlanıyor:

BlackBerry FXConverter Döviz Seçimi

İlgili olduğunuz para birimlerini seçtikten sonra ise ekrana oranlar geliyor. Bundan sonra programı her açtığınızda ise son seçmiş olduğunuz oranları görüyorsunuz:

BlackBerry FXConverter Oranlar

Alttaki “rate information” ile alım ve satım bilgilerine (bid/ask) ulaşabiliyorsunuz:

BlackBerry FXConverter Alım/Satım

Programın benim için iki adet handikapı var:

  1. Programın içinde bir kapatma (Close/Exit) seçeneği olmadığı için program sürekli açık kalıyor. Bu da pil kullanımını düşürüyor.
  2. Program sürekli güncelleme yaptığı için GPRS/EDGE üzerinden sürekli bağlantıda kalıyor. Bu da pil ömrü ve ücretlendirme için -miktarlar çok az da olsa- negatif bir etki yapıyor. Ancak eğer profesyonel bir kullanıcı iseniz bu noktalar sizin için muhtemelen çok da önemli olmayacaktır.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: